Akademia Pismoznawcy

Cykl szkoleń grafologicznych

PTG Signum Manus jako jedyna w Polsce instytucja specjalistyczna prowadzi kompleksowe i zarejestrowane szkolenia z badania pisma ręcznego. Szkolenia obejmują naukę od podstaw do pełnego przygotowania do zawodu i funkcji biegłego pismoznawcy. W programie znajdują się różne cykle szkoleń.

Zajęcia są skierowane do osób, które chcą:

  1. od podstaw nauczyć się badania pisma ręcznego i dokumentów w celu wykonywania zawodu pismoznawcy, grafologa
  2. uzupełnić swoje kwalifikacje poprzez ukończenie wybranych kursów tematycznych
  3. wdrożyć się w praktyczne wymogi funkcji biegłego sądowego

Forma zajęć:

  • Stacjonarne (warsztaty rozpoczynające każdy etap kursu)
  • Online (ćwiczenia w trakcie cyklu wykonywane zdalnie)

Zajęcia prowadzą wysokiej klasy specjaliści w swoich dziedzinach, według programów jak najbardziej ukierunkowanych na praktyczne aspekty pracy w celu pełnego i rzetelnego przygotowania do pracy zawodowej. Nauka realizowana jest według regulaminu zajęć, zakończona testem, po zaliczeniu którego wydawany jest dyplom poświadczający kwalifikację z danego etapu. Ukończenie całego cyklu szkoleń poświadczona jest certyfikatem. Zajęcia organizowane są cyklicznie według opublikowanych harmonogramów (poniżej). Z uwagi na niezgodne z prawem powielanie programów szkoleń PTG Signum Manus szczegóły programowe dostępne są po zapisie na szkolenia.

Podstawowe informacje na temat cyklu szkoleń:

  • Program AKADEMII PISMOZNAWCY obejmuje pełny zakres pismoznawstwa, czyli badanie pisma ręcznego: kryminalistyczne, psychologiczne, kliniczne. Umożliwia on kompleksowe przygotowanie merytoryczne odpowiadające  terminowi biegłości w nauce.
  • Zajęcia w AKADEMII PISMOZNAWCY prowadzą eksperci grafolodzy z pełną specjalizacją oraz miniumum kilkuletnią praktyką zawodową.
  • Program ukierunkowany jest na współczesne możliwości badania pisma ręcznego (zapoznanie z rodzajami badań i opinii pismoznawczych wykonywanych na świecie) oraz na praktyczne aspekty pracy w celu pełnego i rzetelnego przygotowania do zawodu grafologa oraz funkcji biegłego sądowego.
  • Nauka realizowana jest według cyklu zajęć (następujące po sobie etapy szkoleń), zgodnie z góry znanym harmonogramem warsztatów i ćwiczeń na zaliczenie oraz regulaminem. Zakończona jest testem, po zaliczeniu którego wydawany jest uznawany w kraju certyfikat poświadczający kwalifikację z każdego z etapów szkolenia.
  • PTG Signum Manus posiada wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych.
  • Dla najlepszych Kursantów, po ukończeniu pełnego cyklu szkoleń, przewidujemy opcję praktyki/współpracy.

Informacje na temat organizacji szkoleń w ramach AKADEMII PISMOZNAWCY:

  • Szkoleniem zapoznawczym jest „Poznaj grafologię”. Nie jest ono obowiązkowe do cyklu, ale warto je zrealizować, aby przekonać się czy tematyka na pewno odpowiada zainteresowaniom i wyobrażeniom o nauce i zawodzie grafologa. Etap ten można zrealizować w szkoleniu grupowym (według opublikowanych harmonogramów) lub indywidualnym.
  • Cykl szkoleń organizowany jest w 5 następujących po sobie etapach:
    – podstawy badania pisma ręcznego (1);
    – psychologiczne badania pisma ręcznego (2);
    – kryminalistyczne badania pisma ręcznego (3);
    – zawód grafolog (4);

    * grafologia kliniczna – jako szkolenie uzupełniające, po odbyciu cyklu szkoleń nr 1-4.

  • Szkolenia odbywają się kolejno wg powyższego spisu. To oznacza, że nie można zapisać się od razu na szkolenie, np. z kryminalistycznego badania pisma ręcznego lub pominąć np. psychologiczne badanie pisma ręcznego. Realizowany przez AKADEMIĘ PISMOZNAWCY program ma na celu kształcenie w PEŁNI, aby kończąc cały ten cykl być faktycznie biegłym w dziedzinie a nie przygotowanym wybiórczo.
  • Każdy etap składa się z zajęć teoretycznych (realizowane stacjonarnie, wg opublikowanego harmonogramu) oraz ćwiczeń wykonywanych zdalnie wg harmonogramu przekazanego na warsztatach stacjonarnych.
  • Każdy etap trwa 3 miesiące. W trakcie tego czasu należy wg przedstawionego harmonogramu wykonać ćwiczenia przewidziane dla poszczególnego etapu.
  • Zaliczenie ćwiczenia odbywa się tylko i wyłącznie poprzez prawidłowe wykonanie ćwiczenia. Po nadesłaniu ćwiczenia błędnie wykonanego zostanie odesłana informacja o braku zaliczenia i elementach do poprawy. Błędnie wykonane ćwiczenie NIE wydłuża czasu przewidzianego na realizację ćwiczeń. Brak zaliczenia wszystkich ćwiczeń w ustalonym czasie powoduje brak zaliczenia etapu cyklu.
  • Na koniec każdego etapu odbywa się test sprawdzający wiedzę (online). Ćwiczenia + test składają się na zaliczenie etapu.
  • Po zaliczeniu etapu wystawiany jest certyfikat poświadczający ukończenie danej części cyklu szkolenia. Brak zaliczenia (niepoprawnie wykonane ćwiczenia, brak ćwiczeń, przekroczenie terminu wysyłania ćwiczeń, negatywny wynik testu) NIE uprawnia do uzyskania certyfikatu, ani żadnego zaświadczenia uczestnictwa w zajęciach.
  • Zajęcia prowadzone są przez praktykujących ekspertów badania pisma ręcznego. Każdy Uczestnik cyklu kursów znajduje się pod stałą opieką wyznaczonego mentora, który czuwa nad poprawnością wykonywanych ćwiczeń i nabywaniem prawidłowych nawyków pismoznawcy.
  • Płatność za każdy etap odbywa się w całości, na podstawie faktury, przed rozpoczęciem zajęć.
  • W cenie każdego etapu są: warsztaty, materiały do nauki i ćwiczeń, poczęstunek kawowy, opieka mentora od zajęć stacjonarnych przez cały okres ćwiczeń zdalnych.

Uwaga:

Termin „biegły” oznacza ekspercki poziom kwalifikacji (wiedza i doświadczenie). Jednostkowe kursy, brak praktyki zawodowej bądź szkolenia ukończone dekady temu nie dają podstawy do rzetelnego, profesjonalnego opiniowania lub ubiegania się o pełnienie funkcji biegłego sądowego.

Spis i harmonogram szkoleń

1. Poznaj Grafologię!

Szkolenie mające na celu przedstawienie podstawowych informacji: czym jest grafologia? Jakie ma kierunki rozwoju? Gdzie i jak wykorzystuje się wiedzę pismoznawcy. Jak zarabiać jako grafolog? Jak zostać biegłym sądowym grafologiem?…

2. Podstawy Badania Pisma Ręcznego

Szkolenie mające na celu przedstawienie podstawowych informacji dotyczących nauki badania pisma ręcznego, omówienie zakresów merytorycznych analizy pisma ręcznego, a także przeprowadzenie warsztatów ćwiczenia pomiarów cech pisma.

3. Psychologiczne Badanie Pisma Ręcznego

Szkolenie mające na celu naukę związków pomiędzy cechami graficznymi i cechami osobowości

4. Kryminalistyczne Badanie Pisma Ręcznego

Szkolenie mające na celu naukę dokonywania pomiarów cech graficznych pisma i analizy ich wyników z uwzględnieniem cech naturalnie zmieniających się.

5. Zawód Grafolog, Funkcja Biegłego Sądowego Pismoznawcy - Przygotowanie Praktyczne

Szkolenie mające na celu ukierunkowanie na praktyczne aspekty funkcji biegłego począwszy od przygotowania wniosków o wpis na listę biegłego, przez omówienie regulacji prawnych obowiązujących biegłych, prawnych i eksperckich kryteriów pisemnych opinii z badań, skończywszy na aspektach finansowo – księgowych i OC dla biegłych.

Uzupełniające szkolenie z Badania Pisma Ręcznego Patologicznego; Grafologia Kliniczna

Shopping Cart
Scroll to Top