O nas

W PTG Signum Manus pracują wyłącznie eksperci, których kwalifikacje znacząco wyróżniają się na polskim rynku pismoznawców. Posiadają oni wszystkie specjalizacje badania pisma ręcznego (kryminalistyczne badania pisma ręcznego, psychologiczne badania pisma ręcznego, kliniczne badania pisma ręcznego, badanie pisma patologicznego, badanie pisma z kopii) oraz specjalizują się w lingwistyce kryminalistycznej. Ich wiedza i doświadczenie uznawane są przez niemalże wszystkie Sądy Okręgowe w Polsce. Jako eksperci powoływani są przez Prokuratury, Policję, Sądy, inne instytucje państwowe. Wielokrotnie wygłaszają prelekcje na konferencjach naukowych.

Sprawdź jakie badania pismoznawcze wykonujemy

Eksperci PTG Signum Manus swoją wiedzą i doświadczeniem dzielą się w trakcie szkoleń grafologicznych, które przygotowują kursantów od podstaw do zawodu.

Sprawdź jak zostać grafologiem

Polskie Towarzystwo Grafologiczne Signum Manus to instytucja specjalistyczna zajmująca się interdyscyplinarnym podejściem do pisma ręcznego, począwszy od kompleksowej nauki dziedziny badania pisma ręcznego, sporządzania ekspertyz we wszystkich specjalizacjach, prowadzeniu badań naukowych oraz kształtowania i nadzorowania standardów pismoznawstwa.

Dlaczego Signum Manus? Ponieważ z łaciny oznacza to znak ręki, czyli tak podstawowy wytwór natury człowieka jakim jest podpis. Pismo ręczne niewątpliwie jest jednym z kluczowych osiągnięć człowieka, które niezależnie od rozwoju cywilizacji jest podstawowym narzędziem komunikacji. Współczesne interdyscyplinarne spojrzenie na dziedzinę badania pisma ręcznego wskazuje, że proces powstawania pisma ręcznego jest jednym z najbardziej złożonych procesów neurokognitywnych. I choć rozwój technologii oddala Nas od codziennej praktyki pisania ręcznego, to aktualnym trendem badań naukowych jest dogłębne poznanie aktywności mózgu np. w trakcie pisania ręcznego. PTG Signum Manus w swojej działalności opiera się na najnowszych zdobyczach naukowych w dziedzinie pismoznawstwa.

Nawiązanie do terminu grafologia (łac. grapho – pisać, logos – nauka) jest nie tylko przywołaniem jego pierwotnego znaczenia, czyli wiedza o warunkach psychicznych i  fizycznych powstawania pisma ręcznego, ale także obszarem działania badaczy z wielu dziedzin. Zagadnieniem pisma ręcznego jednakowo zajmują się kryminalistycy, psycholodzy, lekarze psychiatrzy, neurolodzy, a także prawnicy i kryminolodzy. Badania pisma ręcznego stają się coraz bardziej klarowne, a nie mętne, jak dotąd uznawano. Mottem PTG Signum Manus jest znamienne dla naukowców zdanie Cogito ergo sum.

Shopping Cart
Scroll to Top